Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Dijital Oyun Tasarımı

Bölüm Başkanının Mesajı

Dijital oyunlar, 21. yüzyılda önde gelen sanatsal anlatım biçimlerinden biri haline gelmiştir. Dijital Oyun Tasarımı Bölümü, oyun endüstrinin içine girmek için gereken dijital oyunun tasarımı ve üretim ilkeleri ve teknikleri üzerine yoğunlaşan titiz bir çalışma programıdır.

Öğrenciler, yalnızca eğlence pazarı için değil, sağlık, eğitim, inşaat, pazarlama ve diğer sektörlerdeki ciddi oyun uygulamaları için de oyun tasarlamayı ve geliştirmeyi öğreneceklerdir.

Oyun tasarımı, bilgisayar bilimi / programlama, yaratıcı yazma ve grafik tasarım alanlarından çizim yapan geniş bir alandır. Oyun tasarımcıları, hayali video oyunu dünyalarını hayal etme ve hayata geçirme konusunda yaratıcı liderliği üstlenir.

Eğitim boyunca, her öğrenci yaratıcı çalışmalarının oyun tasarımında yeteneklerini ve seçtikleri uzmanlık alanını vurguladığını gösteren bir portföy / demo oluşturmuş olacak. Bölüm öğrenciler simüle edilmiş bir video oyun stüdyosu ortamında ticari kalitede oyunlar geliştirme konusunda eşsiz bir fırsat edinecektir.

Görsellik ve animasyon oyunun en heyecan verici parçası mı? O zaman onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Dijital Oyun Tasarımı Bölümündeki yerinizi alın. Büyüleyici oyun görselleri yaratmaya ve ilginç bir oyun tasarlamaya yoğunlaşan bu program, kendi oyun sanatınızı yaratmayı ve oyununuzu tasarlamayı öğrenirken, size oyun yaratmanın sanatsal yönünü öğretecek. Ayrıca, oyun geliştirme sürecinin tamamı hakkında fikir edineceksiniz: fikir üretmekten tamamlanmış ürünlerin dağıtımına kadar. Tüm platformlarda görsel estetik ve oyun tasarımı ve geliştirmeye ilişkin eğitimi veren bir kurum arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

Oyun sanatı; yaratıcılık yeteneği ile tasarlamada ve çeşitli dijital medya uygulamalarında edindiğiniz mesleki beceriler sayesinde, video oyun endüstrisi tarafından aranan kişi olmak ve çabucak yerinizi almak istiyorsanız sizleri bekliyoruz. Heyecan verici bir kariyere başlamaya hazır olun! İçinizde Oyunlar ve Çizim tutkusu var ise bekliyoruz.

Dijital sanat, dijital teknolojiyi yaratıcı ya da sunum sürecinin bir parçası olarak kullanan sanatsal bir eser ya da pratiktir. Dijital sanat, yeni medya sanatı olarak adlandırılan büyük şemsiye terim altındadır. Dijital oyun sanatçısı olarak dijital teknolojinin farkında olup sanatsal ürünler ortaya çıkaracaksınız.

Dijital Oyun Tasarımı Programı sizi profesyonel bir oyun sanatçısı olmaya imkan verecektir.Eğitim, Dijital Sanat, 3B Sanat, Modelleme, Karakter Tasarımı ve Çevresel Sanat Tasarımı ile ilgili işler için temel becerilerin geliştirilmesine odaklanmaktadır. Tamamlandığında, oyun sahne ve karakterlerinin modellenmesi, oyuna özel yazılıma gerekli unsurların içe aktarılması, oyun varlıklarının canlandırılması ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla işe yarar beceriye sahip olacaksınız. Bu program, Oyunlar için 3D Sanat ve Oyunlar için Çevresel Sanat ile ilgili pozisyonlarda başarılı olmak için gereken temel bileşenleri ve yetkinlikleri öğretecek becerilere özgü bir bir eğitim programını içermektedir Dijital Oyun sanatçıları olarak, esindiğiniz bilgilerle gerekli ortamları kurar, karakterleri yaratır ve oyunlar için araçlar yaratacaksınız. Modelleme, tasarım, animasyon ve seviye tasarımı konularında uzmanlaşacaksınız. Oyun sanatı gelişimi, yaratıcı yeteneğinizi sergilemek için dinamik bir ortam sağlayacaktır.

En yeni oyun teknolojisini kullanarak kendi benzersiz eğlence deneyiminizi tasarlamak ve oluşturmak için gerekli donanım alınacaktır. Bu program, oyun endüstrisi ihtiyaçlarına cevap vermek için geliştirilmiştir. Program sayesinde, elde edilecek bilgiyle, oyun tasarımcısı, seviye tasarımcısı, teknik tasarımcısı, teknik sanatçısı, programcı veya yapımcı olarak oyun endüstrisi rolleri için sağlam bir temel oluşturmaktadır.

Size bir fikir vermek için, sektörde bulacağınız en yaygın sanat pozisyonlarının bir listesi:

  • Konsept sanatçısı
  • Çevresel Sanatçı
  • Karakter sanatçısı
  • Karakter Animatörü
  • FX Animatör
  • Kullanıcı Arabirimi Sanatçı
  • Pazarlama sanatçısı
  • Seviye Tasarımcısı
  • Sanat Yönetmeni